היא מסקרנת את כל העולם בשל מרכיביה התזונתיים הייחודיים ומעלה תמיהה כאשר בודקים מה באמת מסתתר בתוכה ללא כל התערבויות כימיות חיצוניות * ריכזנו שאלות ותשובות נפוצות על אצת הספירולינה, כי מגיע לכם את כל הידע הקיים לפני שאתם רוכשים ונהנים

מהי הספירולינה?

אצה כחולה-ירוקה בצורת ספירלה, הגדלה באגמים וקיימת כבר מיליארדי שנים. ילידים בארצות רחוקות התקיימו באמצעותה חודשים ארוכים ללא מזון אחר, היות שהיא כוללת את כל המרכיבים התזונתיים בזמינות מיידית ובאופן ספיגה יעיל במיוחד לעומת מזונות רבים מוכרים מהצומח ומהחי. כיום היא נכללת בקבוצת מזונות העל הנחשבים, ובאנגלית: הסופר-פוד. הייחוד של קבוצה זו שהיא מספקת לגוף את כל הדרוש לו לקיום עצמי ולריפוי עצמי. רבים טוענים כי אין צמח נוסף בעולם המסוגל לספק את כל הרכיבים התזונתיים כמו הספירולינה ולכן היא כל כך מבוקשת ואהודה.

אילו מחקרים בוצעו לבדיקת הספירולינה?

מחקרים בתחומים בריאותיים ורופאים רבים. בין היתר בחיזוק המערכת החיסונית מול מחלות החורף, עייפות כרונית, כולסטרול ובעיות בלב, ואפילו בהפחתת מחלות הסרטן הקשות. החומר הכחול באצה הוא למעשה החומר באנטי סרטני. הספירולינה הוכחה כמסייעת לתופעות האלרגיה כגון עיטוש וגרד וכן לנזלת כרונית, יעילה יותר משלל התרופות הכימיות המצויות בשוק ונזקן בצידן, זאת בשל תכונותיה כמחזקת את המערכת החיסונית. הספירולינה הוכחה כמפחיתת לחץ דם, הגורם להתקפי לב ולבעיות רבות וכן להפחתת כולסטרול בקרב הסובלים מכולסטרול גבוה. לאורך כל השנים מתבצעים מחקרים ועוד יתבצעו ולכן המידע מתעדכן מידי יום אך אין עוררין על כך שהערכים התזונתיים בספירולינה כה גבוהים שהם פי כמה מאכילת כל מזון רגיל צמחי/מהחי ולכן השפעתם לריפוי ושיקום הגוף מהירה ורבה.

האם הספירולינה מסוגלת להעלות את רמת האנרגיה שלנו?

אכן, לספירולינה השפעה מוכחת על עייפות כרונית ותשישות שמאופיינת בירידה חדה ברמת האנרגיה, בחוסר רצון ויכולת לתפקד ובחולשה כללית. בשל מרכיביה התזונתיים העשירים והיותה מזון-על סופר-פוד, המספק לגוף את כל הדרוש לו בספיגה מהירה ויעילה, היא משקמת במהירות את האנרגיה המדולדלת ומעניקה חיוניות. החלבון המצוי בה בכמויות מרשימות גם לעומת מאכלים ידועים וכן הברזל, האבץ ושאר הויטמינים והמינרלים, משיבים לגוף את האנרגיה ולפנים את החיוך.

האם הספירולינה מסייעת לעיכול?

בהחלט. המרכיבים התזונתיים בספירולינה מסייעים למערכת העיכול לפעול כהווייתה ולמלא את יעודה הרפואי. באם ישנן בעיות במערכת העיכול, הספירולינה מנקה את השטח ומאפשרת ספיגת כל החלבונים, הברזל, הויטמינים והמינרלים אשר הגוף כה זקוק להם, במהירות וביעילות. כאשר מערכת העיכול עובדת כסדרה בגופנו, אנו מרגישים יותר רגועים ויותר חיוניים. תחושת העייפות פגה ולכן יש לנו יותר מרץ גם לבצע פעילות גופנית אשר מסייעת לירידה במשקל יחד עם סילוק הרעלים מהגוף שמותיר אותו רזה יותר ובריא יותר. בעת נטילת ספירולינה מספיקה לאדם חצי מכמות המזון שהוא אוכל על מנת להיות שבע ובריא.

מה לספירולינה ולאנטיאייג’ינג?

הספירולינה ידועה במרכיב הבטא קרוטן שבה ובהשפעותיה הטובות על העור בשל כמות ויטמין ה-A שבה. היא מסוגלת למנוע הזדקנות ולהאט את הזדקנות העור. ומי מאיתנו לא היה רוצה למצוא פיתרון טבעי לבעיית האנטיאייג’ינג מבלי להזדקק לטיפולים וניתוחים יקרים וכואבים? הספירולינה מסייעת להחלמה מהירה של פצעים וכוויות ויש אף הטוענים כי היא יכולה לשפר מצבם של פצעי פה וחניכיים וכיבי קיבה בעת הנחתה עליהם.

האם הספירולינה יכולה לשפר את תפקודי הראיה שלנו?

בהחלט. בספירולינה ויטמינים ומינרלים רבים אשר נוגדי חמצון ודלקות והוכחו במחקרים כמשפיעים לטובה עלך רשתית העין ועל בעיות עכירות כגון קטרקט. בשימוש יומי הספירולינה תמנע בעיות אלו מראש ובשימוש לאחר היווצרות הבעיה היא תקל עליכם ותמנע סימפטומים חמורים יותר.

האם הספירולינה מומלצת גם לילדים?

בהחלט. ילדים אשר סובלים מתת תזונה יקבלו מהספירולינה זריקת מרץ מחודשת לכל תאיהם. גם מתבגרים יהנו מהספירולינה כמי שמרגיעה את ההורמונים המשתוללים ומונעת מהם תופעות קשות של גיל ההתבגרות. היות שהספירולינה מטפלת באנרגיה חיובית ומפחיתה חרדות היא גם מסייעת לטיפול בבעיות קשב וריכוז בקרב ילדים ובני נוער ומעניקה להם את הרוגע שהם כל כך זקוקים לו. החלבון בספירולינה נדרש מאוד לבניית רקמות ועצמות ולכן הכרחי שילדים יקבלו מנת חלבון מספקת מידי יום.

כיצד כדאי לצרוך את הספירולינה?

יש להתחיל במינון קטן ולאחר מכן להגדיל מעט. כדאי בכל אופן להתייעץ עם אנשי מקצוע ולציין בעיות רפואיות ספציפיות על מנת להימנע מאי נעימויות.  המינון המומלץ לילד בריא-5 ג’ ליום, לילד חולה- 10 ג’ ליום, למבוגר בריא- 10 ג’ ליום, למבוגר חולה- 20 ג’ ליום ולספורטאים 60 ג’ ליום. בכף מלאה ישנם בערך 8 ג’ אבקת ספירולינה.

האם הספירולינה טעימה?

על טעם וריח אין להתווכח אולם לרוב קשה לאנשים לצרוך את הספירולינה כאבקה מיובשת שכן טעמה כשל דגים ללא בישול ולכן היינו ממליצים לצרוך אותה בחטיפי בריאות מתוקים, המבוססים על מרכיבים טבעיים בלבד ואשר משולבים בהם רכיבים כגון בוטנים ותמרים, המוסיפים לגוף יתרונות בריאותיים רבים. חטיפים אלו צריכים להיות בתיק, בבית ובעבודה בכל עת על מנת שלא נשכח לחזק את גופנו בכל עת ולא נזדקק לחיפושים מיותרים.

האם יש לספירולינה תופעות לוואי?

הספירולינה הינה צמח טבעי אשר צומח באגמים. כיום, הוא גדל בבריכות מפוקחות ולכן ישנו פיקוח על גידולו במים הנקיים והעשירים בחומרי הזנה ונקיים מכל מתכות. אין כל תופעות לוואי בצמחים ובעיקר אם הם נצרכים באופן הטבעי והאיכותי שלהם. להיפך, הספירולינה מנקה רעלים מהגוף ולכן אם חשים מיחושים כלשהם, אלו הרעלים אשר יוצאים החוצה מהגוף ומפנים את המקום לתפקוד פנימי בריא ונקי. השילוב של הספירולינה בחטיפי בריאות על בסיס תמרים ובוטנים מסייע להגדלת האיכויות הבריאותיות.