היא אצה הגדלה במקורות מים טבעיים וידועה כבר מימי קדם כ”סופר-פוד” לגוף * יש בה יותר חלבון מאשר בסטייק, הגנה מושלמת מקרינה ונוגדי חמצון משובחים לעור * היא מכילה חומצות שומן, ויטמינים ומינרלים ומועילה מאוד למערכת החיסונית * כל מה שרציתם לדעת על אצת הספירולינה

עברה של הספירולינה עשיר כמעט כמו תכולתה הבריאותית. היסטוריית הספירולינה מתארת כבר בשנת 1519 אכילתה במקסיקו סיטי, מאחר שגדלה באגמים הסובבים אותה והייתה זמינה מאוד. כמה נעים לדעת שכיום אנו יכולים לצרוך אותה באופן טעים הרבה יותר וליהנות מכל המרכבים הבריאותיים הידועים.

מקור חלבון עיקרי במקסיקו סיטי

סגולותיה כמקור חלבון משמעותי ומרכזי נודעו כבר אז וערבבו אותה במזונות מתוקים על מנת להשיג את היתרונות בכל אכילה. יש אפילו סברה שהספירולינה נאכלה לבדה במשך ימים ארוכים במקומות שבהם לא היה מזון נוסף. לא פחות מחמשת אלפים שנים הייתה הספירולינה מקור החלבון העיקרי של מקסיקו סיטי.

גם האפריקאים ליד אגם הצ’אד צרכו אותה בשגרה לצד גידולים טרופיים אחרים בהוואי. הם מייבשים את האצות הגדלות בטבע, מייבשים אותן ומוכרים אותן כהווייתן לשימושים רבים ושונים.

דווקא כיום, כאשר הסופר-פוד, מזון העל, חוזר לשווקים ולכולנו נמאס מהמזון המעובד שממלא את חיינו וגורם לתחלואות רבות, הספירולינה ממלאת בעניין מקום של כבוד במדף לצד כל מזונות העל הבריאים המתגלים לאנושות במאה העשרים ולמעשה היו כאן מאז ומעולם. אנחנו כבר יודעים שמה שהיה טוב עבור הדורות הקודמים ודאי יהיה טוב עבורנו וידחק קצת לפינה את כל מוצרי האינסטנט והתוספים המיותרים.

אצות הספירולינה- צמח טבעי בעל סגולות פלאיות

האצות ידועות כקלות לגידול במי ים מלוחים או מתוקים, הן ניתנות לשימוש במלואן, ללא ייצור פסולת מיותר או שאריות מיותרות, ואינן דורשות קרקעות חקלאיים מיוחדים.

הייחוד שבאצות הספירולינה הוא השילוב של כל המרכיבים התזונתיים, בעיקר ריכוז גבוה של חלבון, כ-70%. החלבון נדרש לגוף לבניית השרירים והעצמות החזקות והמסה הכוחנית וכן לפיתוח סיבולת ולאיזון הסוכר והכימיה. החלבון גם מסייע לנוירולוגיית הגוף ולריפוי מהיר של הגוף בכל תחום בו הוא נפגע. החלבון יכול להגיע גם מן החי אך לשם כך יש להרוג את החיה ולהפיק ממנה את החלבון תוך הריסת המזהמים שבה. לכן המקור הצמחי ראוי ויעיל לאין ערוך ואינו כרוך בכל התהליך האימתני הכרוך בהריגת החי לטובת צריכת החלבון.

החלבון הינו אחד מאבות המזון הבסיסיים וחשיבותו בבניית רקמות הגוף ותפקודו השוטף. לא פחות מ-21 חומצות אמינו שונות מרכיבות את החלבון, מתוכן תשע חומצות אמינו חיוניות, שהגוף לא מסוגל לייצר בעצמו. הכמות הנדרשת של חלבון לאדם בוגר הינה כ-0.8 גרם חלבון לכל קילוגרם ממשקל הגוף.

לכן, היות שאצת הספירולינה מכילה מגוון רחב של ויטמינים כגון A (בטא-קורטן), 1B, 2B, 6B, E ו-K. ומינרליים, כלורופיל, מלחים, מרכיבי תזונה צמחיים, חומצות שומן, יסודות הקורט, חומצות נוקלאיות ונוגדי חמצון רבים וכן שמונה עשר סוגים של חומצות אמינו, כל אלו יחד הופכים את הספירולינה למקור חלבון ייחודי.

הכחול המונע את ההזדקנות והמחלות הקשות

צבעה הכחול המקורי של הספירולינה נובע מפיגמנט הפיקוציאנין הידוע כמיטיב לבריאות. הפיגמנטים עצמם הינם נוגדי חמצון ולכן מגנים על התאים הפנימיים שלנו מפני קרינה על סגולית. קרינה זו גורמת הן למחלות והן להזדקנות, להיכחדותם של התאים הבריאים לפני זמנם ובכך להאצת הזקנה על כל הבעיות המשתמעות ממנה, כולל לא עלינו מחלות ניווניות וסרטניות שאפשר היה למנוע באמצעות צריכה נכונה של חלבונים ונוגדי חמצון.

בין נוגדי החמצון המרכזיים ניתן למנות כאמור את הפיקוציאנין הגורם לייצור תאי הגזע, הבטא קרוטן והקרוטנואידים, אשר משפרים את תפקוד המערכת החיסונים ותורמים להארכת החיים, הזיאקסנטין, הידוע כנוגד חמצון משפר ראייה, הסופראוקסייד דיזמוטאז, אשר משפר את הבריאות האנושית בכל רבדיה, וכן הכלורופיל, אשר  תורם לחיזוק הדם.

לכן, ניתן להשתמש בספירולינה כתכשיר מסנן נגד קרינת שמש בערבוב עם שמן אורגני ודומיו כמחצית הכמות.

מחקרים גילו שהספירולינה מחזקת את המערכת החיסונית

לא מעט מחקרים מדעיים נערכו בתחום, רובם נוסו על חיות אך גם בבני אדם, לבחינת תוספת הספירולינה ויעילותה למצב המערכת הבריאותית בכלל והחיסונית בפרט. מהמחקרים עולה כי הספירולינה מביאה לשיפור המערכת ההומוראלית של נוזלי הגוף ומאיצה התפתחות נוגדנים של הגוף כנגד החיידקים המנסים לחדור אליו. הבטא- קרוטן המיוצר מצמחים ואצות ומשולב בכמות גבוהה בתזונה יעכב את שכפול תאי הסרטן השונים ויאריך חיים.

הספירולינה משולבת בחטיפי אנרגיה

הספירולינה הנמכרת כאבקה בצבע ירוק-כחול תהיה בטעם קל של דג מעורב בגופרית ואינה נצרכת בטעמה המקורי. העיקר הוא הריח הטוב והטרי והצורה הטבעית שבה עורבה הספירולינה בתוספים. ישנן טבליות של ספירולינה נטו ללא תוספים כלל הניתנות לצריכה וישנם ממתקי בריאות ואנרגיה שונים בהם מעורבת הספירולינה ואין כל אזכור לטעם לוואי בהם אלא לטעם טוב ומתוק ואף לתוספים בריאים כגון אגוזים ותמרים. יתרון מובהק של הספירולינה שאינה מכילה כלל קלוריות ואינה יכולה לגרום להשמנה ולכן ניתן לשלב אותה במאכלים שונים כמרכיב תזונתי יעיל ומזין ללא כל חשש.