על תכונותיה החיוביות של הספירולינה, כמזון-על גדוש רכיבים תזונתיים מומלצים, כבר נכתב לא מעט וכעת יש לכם עוד סיבה מצוינת לצרוך אותה בחטיפים מיוחדים ומקוריים עם התמרים והבוטנים הבריאים והטעימים * לשנה מתוקה!!!

הספירולינה, אותה אצה כחולה-ירוקה, הגדלה במקורות מים, נודעה כמזון-על כבר במאה ה-15, כאשר האצה נאכלה כפי שהיא מתוך האגם או נטחנה למרק. למזלנו, כיום ניתן להשיג את הספירולינה גם כאבקה ידידותית לשילוב בכל מאכל וגם בחטיף טעים, בריאותי ומשביע, פרי יצירתו של ד”ר מורינגה, הלוא הוא ערן דרור.

למה חשוב לשלב ספירולינה בחטיף?

היות שהחטיף הבריאותי נצרך מידי יום ולעיתים גם פעמיים ביום, חשוב שיהיה מלא מרכיבים חיוניים ובריאים. הספירולינה נודעת כמחזקת המערכת החיסונית, מווסתת השומנים בדם ותורמת להרזיה, היא כוללת חומצות שומן חיוניות, ויטמינים ומינרליים, מגנזיום, וכמובן עשירה בחלבון, כך שהיא אידאלית לשילוב בחטיף”.

למי היא מומלצת במיוחד?

“לכל אדם אשר אינו צורך את כל מכסת הויטמינים היומית ומדובר בעצם בכולנו כי אין לנו די זמן להכין מזונות תזונתיים עשירים בכל עת. בנוסף, לצמחונים ולטבעונים הוא ממש הכרחי ובמקום לאכול חטיף סתמי ופשוט מלא סוכר ושומן אפשר ליהנות מחטיף בריא”.

כיצד כדאי לצרוך את הספירולינה?

“הדרך הטובה ביותר היא בבוקר או בצהריים יחד עם אכילת פרי או ירק שיסייעו לספיגת הברזל מהספירולינה, לכן השילוב בחטיף עם תמרים ובוטנים הוא אידאלי”.

מהם יתרונותיו של התמר יחד עם הספירולינה?

“התמר הוא ממתק טבעי, שופע סיבים תזונתיים, מינרליים ונוגדי חימצון. תכולת השומן מינימלית ולכן יחד עם הספירולינה אידאלי להרזיה. הוא תורם לתחושת שובע, בדיוק כמו הספירולינה, שהיותה מזון-על מוגדרת כך בשל התכולה הקטנה שתורמת ומשביעה. גם לתמר השפעה חיובית במיוחד על מערכת העיכול ועל חוזקת העצם”.

ומהם יתרונות הבוטנים בחטיף?

הבוטנים ולמעשה כל סוגי האגוזים מסייעים לחיים בריאים וארוכים יותר. ממחקר מרתק שנערך בהולנד בדקו את הרגלי הצריכה של בוטנים ושל חמאת בוטנים בקרב כמאה ועשרים אלף איש בגילאי 55 ועד 69. על פי הממצאים, צורכי הבוטנים היו בסיכון נמוך של כעשרים וחמישה אחוז מהאחרים ללקות במחלות מסכנות חיים . לכן, אין ספק שחטיף הספירולינה משולב בפירות הבריאים ביותר ויעניק לחייינו משב רוח רענן ומבריא”.