אין זה סוד שהשמנת יתר הפכה למחלה הרווחת של שנות האלפיים ואחוזי התמותה ממנה עולים בהדרגה * הספירולינה, אצת הפלא אשר מלאה בערכים תזונתיים מושלמים ולכן מכונה “סופר-פוד”, יכולה להילחם בתופעה ונטילה יומית של מנה קטנה ממנה תבטיח לכם חילוף חומרים תקין ומראה רזה יותר

השנים האחרונות מאופיינות ללא ספק באחוזי השמנה גדולים בחברה האנושית בכל העולם. השמנה אשר מתאפיינת בהצטברות עודפת של שומנים בגוף אל מול פעילות גופנית מעטה ביותר, בעיקר בשל עידן המסכים אשר מונע ומצמצם את הפעילות הגופנית של מבוגרים וילדים כאחד. על מנת למדוד השמנה יש לבדוק מסת גוף, כלומר BMI.

משקל תקין של בני אדם חייב להיות בערכים של 18.5 ועד 25 ומעל 25 זהו עודף משקל. מעל 30 זוהי כבר השמנת יתר ומעל 40 זוהי השמנת יתר קיצונית. ההשמנה גורמת למחלות רבות ובשל כך היא מסוכנת. בין היתר: מחלות לב, שבץ, סכרת, מחלות מפרקים, ואפילו סוגי סרטן כלשהם, פעילות הלב לוקה בחסר וכן נפגעים הריאות, הכבד והכליות, המפרקים, העורקים והורידים. ההשמנה עלולה לגרום לדום נשימה בשינה, למחלות לב וסוכרת וללחץ דם גבוה.

אחוזי תמותה עולים

כבר בשנת 2013 נמדדו 4.5 מקרי מוות בשל השמנה ברחבי העולם והמספר הולך וגדל. במדידה משנת 1975 ועד 2016 שולשה כמות הלוקים בהשמנת יתר ובעולם0 נרשמו כ-650 מיליון איש במצב של השמנת יתר, כאשר מעל מיליון ילדים קטנים מתחת לגיל חמש סובלים מהשמנת יתר מסוכנת.

כאמור, עידן המסכים הביא עמו מודרניזציה וחדשנות אך הרבה יותר ישיבנות ומכאן הבעיה החריפה. הצמיחה הכלכלית הביאה עמה שפע והשפע כולל מאכלים ומזונות רבים מעובדים, מלאים שומן וחומרים משמרים והרבה בעיות לבריאות הגוף בכללותה.

הגוף אכן זקוק למנת שומן על מנת לתפקד ולא יתרחש תפקוד תקין של מערכות כגון המערכת ההורמונלית, החיסונית, וכו’, לו לא יישמר משקל תקין.

עם זאת, הקדמה והחשש מהשמנת יתר ומלקות במחלות המדוברות הביאו עמם גם הפרעות אכילה מסוכנות, כגון אנורקסיה ובולימיה והרבה דיאטות רזון מהירות ומסוכנות, שמטרתן להיראות רזים ויפים אך הן פוגמות בבריאות ולא מותירות לגוף את השומן שהוא זקוק לו.

יש סיבה לדאגה

לכן, אם משקל הגוף עולה ב-15 אחוזים מעל המשקל המומלץ או לחלופין מסת הרקמות השומניות גבוהה בארבעים אחוז אצל האישה ושלושים אחוז אצל הגבר, יש סיבה לדאגה.

ההגדרות הרפואיות קובעות כי:

BMI קטן מ-18.5 מלמד על תת-משקל.

BMI בין 18.5 ל-24.9 מצביע על משקל תקין.

BMI בין 25.0 ל-29.9 מצביע על עודף משקל קל.

BMI בין 30.0 ל-39.9 מצביע על עודף משקל רב.

BMI גדול מ-40.0 מצביע על השמנת יתר חולנית.

BMI גדול מ-50.0 מצביע על השמנת יתר חולנית קיצונית.

BMI גדול מ-60.0 מצביע על השמנת יתר חולנית קיצונית ביותר.

פחות פעילות, יותר ישיבה מול המסכים

בשל השמנת היתר בקרב ילדים, אשר הופכת להשמנת יתר בקרב מבוגרים ואף להשמנה חולנית, נבדקו הסיבות ועולה כי הסיבה העיקרית הינה המחסור בפעילות גופנית. הילדים דבוקים למסכים, אינם רצים ואינם מתרוצצים במשחקי שכונה. את הכדורגל והאופניים החליפו משחקי המחשב והטלוויזיה. את הדיווש באופניים גם כדי להגיע ממקום למקום החליפו האופניים החשמליות וכך אפילו הפעולה ההכרחית היומיומית הזו אינה קיימת.

כמו כן, ילד בגיל ההתבגרות צריך לצרוך עד 2000 קלוריות ליום. המצב הנוכחי הינו מספר קלוריות גדול בהרבה ואפילו כפול, זאת בשל מזון מהיר ופרסומי מזון ג’אנק, ממתקים ופיתויים והרבה שתיה ממותקת ומול זה פחות מזון בריא, פירות וירקות ומים.

כמובן ישנה גם בעיה של הדוגמא הניתנת בבית, כאשר אם ישנה מנטליות של צריכת מתוקים ומשמנים מוגברת וישיבה על הספה בהיעדר פעילות גופנית, זו תהיה הדוגמא השלילית אותה הילד יקבל וחבל.

בעיה נוספת היא קידוש הרזון כדבר יפה, למרות שבעבר הרזה נחשב חולני והשמן נחשב לבריא. כיום המושגים התהפכו באופן דרסטי, כך שכל הפרסומות כוללות דוגמניות דקיקות שמרעיבות את עצמן על מנת להישאר רזות והציבור כולו לא יכול להגיע למימדים אלו באופן טבעי. לכן אל מול השמנה קיצונית כאמור יש גם אנורקסיה ובולימיה ושאר הפרעות אכילה וכל אלו מובילות את הגוף למצב שאינו בריא ואינו מאוזן.

במקביל להשמנה ולבעיות הבריאותיות הרבות שהיא יוצרת, נוצרות בעיות פסיכולוגיות של חרדות, ביטחון עצמי ירוד ודיכאונות. היעדר שמחה טבעית בשל המחלות, הסבל, קוצר הנשימה והמראה החיצוני הפגום. ההשמנה מחוללת מצוקה נפשית והאדם לא תמיד מוכן להודות בה ולא תמיד יודע להתמודד עמה.

הספירולינה מחוללת פלאים

כאן נכנסת לתמונה הספירולינה. אצה כחולה-ירוקה שמקורה באגמים מלפני מיליארדי שנים וכיום נודעת כסופר-פוד, מזון על הכולל ערכים תזונתיים ברמות כפולות ומכופלות מכל מזון טבעי ומכל תוספי תזונה הקיימים בשוק.

הספירולינה ידועה כמאזנת את חילוף החומרים בגוף. היא משביעה מאוד למרות שניטלת בכמות קטנה ומכאן שהאדם מרגיש שבע ואינו צריך עוד לזלול כדי למלא את החסרונות. הספירולינה מרגיעה את הגוף והנשמה ולכן מעניקה לאדם רוגע נפשי, הוא אינו חש את הדיכאונות והחרדות שהשומנים המיותרים גרמו לו.

תהליך הירידה במשקל בסיוע הספירולינה הוא קל הרבה יותר וטבעי לחלוטין, כאשר התוצאות ניכרות כבר בתחילת השימוש ולאורך זמן.

מחקרים שנערכו בתחום הוכיחו חד משמעית כי לספירולינה השפעה ישירה עלך הירידה במשקל ושמירת מסת גוף שומנית תקינה. הספירולינה משפיעה על הכושר הגופני הכללי ומסייעתץ לאדם לבצע פעילות גופנית מתוך אנרגיה חיונית ושופעת. הספירולינה מסייעת להפחתת השומנים בדם ומכילה נוגדי חימצון אשר מפחיתים את הפעילות השלילית בקיבה ומקלים את העיכול.