מי מאיתנו לא שמע על האויב הרע של הגוף, אותו כולסטרול רע, אשר לא תמיד נוכל להימנע מיצירתו ולא תמיד נוכל להילחם בו לאחר שכבר נוצר?

הכולסטרול הרע, השומנים אשר עלולים לגרום לחסימת עורקים, נגרמים בין היתר בשל צריכה מרובה של טריגליצרידים גבוהים, אשר מצויים בשומן מן החי אך גם בפירות בריאים ועתירי סוכר – לכן הספירולינה, האצה הטבעית הצמחית, אשר עשירה בערכים תזונתיים ובכלורופילים מהצבע הירוק-כחול שלה, יכולה לספק לגוף את הצרכים שלו ואף להפחית את הכולסטרול במקרה הצורך ולשמור על איזון.

הכולסטרול הרע והנורא

הכולסטרול, אותו חומר שומני הנמצא בכל תא בגוף ובדם, חיוני מאוד לתפקוד הגוף. הוא מיוצר בכבד וסופג לתוך הכבד את הכולסטרול שנצרך באמצעות התזונה. הגוף אחראי לייצור כל כמות הכולסטרול התקינה שמאפשרת עיכול האוכל, יצור הורמונים וויטמין די. הכולסטרול המכונה “רע” הינו כולל ליפופרוטאינים בעלי צפיפות נמוכהLDL. הוא מפזר את הכולסטרול בגוף. יש להגיע לערכים של מתחת למאה. הכולסטרול המכונה “טוב” כולל ליפופרוטאינים בעלי צפיפות גבוהה: HDL. מספיג בחזרה בכבד את הכולסטרול שהתפזר בגוף. יש להגיע לערכים של מעל לחמישים לנשים ומעל לארבעים בגברים. הטריגלצירידים, השומנים בדם, חייבים להיותך בערכים של מתחת למאה וחמישים.

הכולסטרול הרע מתרבה כאשר יש נטייה גנטית או כאשר צורכים יותר מידי מוצרים מן החי והוא עלול לגרום למשקעים בעורקים, לטרשת ואף להתקף לב וחסימות באזור הלב בשל אי הגעת החמצן הנדרש. חסימות בעורקים בדרכם למוח ולגפיים עלולות לגרום לשבץ מוחי ולמוות. לכן יש צורך בהורדת ערכי הכולסטרול הרע עד לאיזון כדי להימנע מאירועי גוף קיצוניים.

פחות פירות ועמילן, יותר ירקות ואומגה 3

המלצות להימנע המלצות הרופאים להפחתת הכולסטרול הרע כוללות הימנעות מעישון פאסיבי ואקטיבי, עיסוק מתמיד בפעילות גופנית, צריכה מועטה של שומנים מן החי כגון חלב, ביצים, בשר, פחות שומנים רוויים כגון מרגרינה ובצקים שונים, וכן תזונה עשירה באומגה 3. התפריט המומלץ למלחמה בכולסטרול הינו תפריט עשיר בפירות וירקות, בסיבים תזונתיים ופחות בשר אדום. אך עם זאת אסור להפריז. להורדת הטריגלצירידים הגבוהים נדרשת גם הגבלה של כמות הירקות והפירות. תירס ואפונה המכילים עמילן עלולים להזיק בשימוש ברמות הטרגליצרידים וכן שעועית אם היא מבושלת עם סוכר או בשר.

הפירות העשירים בסיבים תזונתיים אינם מומלצים בבעיה של טריגלצירידים גבוהים היות שהם מלאים סוכרים. פירות יבשים אינם מומלצים. בשל הסוכר שבהם. אלכוהול גם הוא מרבה את כמות הטריגלצירידים ולכן אינו מומלץ. הקוקוס עשיר בשומנים רוויים ולכן עלול להיות בעייתי למרות יתרונותיו הבריאותיים הבולטים. משקאות ממותקים אסורים בשל עודף הסוכר שבהם והגוף הופך אותם לטריגלצירידים ולכן יש להימנע מהם. דבש ומייפל גם הם באופן מעובד מגבירים את כמות הטריגלצירידים ולכן אינם מומלצים בעת של כולסטרול רע מוגבר בגוף. שימורי דגים עלולים להיות בעייתיים בשל תכולתך השמן וכן מזונות עמילניים כגון פסטה, תפוחי אדמה ודגנים וכן בשר מעובד כגון נקניקיות המגביר את מחלות הלב.

אז מה לאכול? ספירולינה!

כאן נכנסת לתפקידה הספירולינה הפלאית, אשר הוכחה במחקרים כמפחיתת שומנים בדם וכמפחיתת כולסטרול רע לעומת הכולסטרול הטוב. המחקרים בדקו את השפעת הספירולינה על הפחתת הטריגלצרידים והשומנים בדם ומצאו שהתקבל איזון בגוף והופחתו התסמינים השליליים. הספירולינה, אצה ירוקה-כחולה הגדלה באגמים וידועהע כסופר-פוד, מזון על, בעלת ערכים תזונתיים מרובים ועשירים, יכולה לשמש לבאלאנס של הגוף ולהעניק לו, תוך נטילה במנות יומיות קטנות מאוד, את מה שהוא זקוק לו במלחמה בכולסטרול הרע. נסו והיווכחו.