שמה של אצת הספירולינה כבר נודע כמזון-על, בזכות ערכיה התזונתיים הגבוהים. אך לפני שאתם ממהרים לרכוש אותה חשוב שתדעו באמת מהם המרכיבים וכיצד הם יכולים לעזור לכם לשיקום הגוף על כל אבריו ותאיו לבריאות!

הספירולינה (מלשון ספיראלה) אצה כחולה-ירוקה הגדלה באגמים, קיימת כבר מיליארדי שנים בעולם והאנושות ניזונה ממנה באופן טבעי ונהנית ממרכיביה. כיום, רבים עולים על טרנד התזונה ומשווקים אותה, לעיתים בצורות שאינן ממצות את תכונותיה וחבל. לכן חשוב שתוודאו בטרם רכישה ואכילה שאתם מקבלים את הספירולינה הכוללת את מיטב הבריאות בצמח אחד. על מנת לעשות לכם סדר בארון התזונה להלן הפירוט של הערכים המצויים בה:

הברזל– ידוע לכל כי האנמיה, מחסור בתאי דם אדומים והמוגלובין בדם, גורמת לחולשה חזקה בגוף ופוגעת בתפקודו בקרב חלק גדול באוכלוסיה. מחסור בברזל יוביל לנשירת שיער ושבירת ציפורניים, לפגיעה במערכת החיסונית ואף לפגיעה בתפקוד הקוגנטיבי בקרב ילדים.

הגוף לעיתים מתקשה לספוג את הברזל שבמזונות הרגילים וגם הכדורים המצויים בשוק לא תמיד עושים את העבודה ונספגים כראוי.  לכן הספירולינה היא הפיתרון האולטימטיבי לבעיה זו, כאשר הברזל שבה נספג בגוף במלואו וללא מכשולים בדרכו ולכן השיפור בתחושה הינו מיידי. ואם חשבתם שפופאי צרך תרד בכמויות כדי להיות חזק, אולי תחשבו שוב, שכן בספירולינה יש פי חמישים ברזל מאשר בתרד, אז אולי המשקה הירוק שלו היה בכלל משקה האצות..

הסידן– מינרל הכרחי בגוף האדם, האחראי לבריאות העצם ולצפיפות העצם ונטילתו באופן יומי מסודר תמנע את מחלת האוסטיאופורוזיס. הסידן מסייע לשמור על מאזן חומצי בסיסי בגוף ובלעדיו יפגעו איברים שונים ולא יפעלו היטב האינזימים והתאים. הסידן המצוי במרכלי החלב אינו מגיע לעשירית מן הסידן המצוי בספירולינה. הסידן הטבעי בספירולינה זמין ונקלט במהירות ואין כל תופעת לוואי גם אם עברתם את המכסה היומית ממנו.

החלבון– ידוע כי הספירולינה גדושה בחלבון צמחי, הכולל את כל שמונת חומצות האמינו החיוניות לגוף, וקל מאוד לספיגה. הרבה יותר מהחלבון המגיע מהשומן החי. החלבון בונה את הרקמות הרכות, השרירים והאיברים. לטבעונים ולספורטאים- הספירולינה היא הכרח ממש, היות שהיא מספקת את מנת החלבון החסרה להם ביעילות. הספירולינה מכילה כ-70% חלבונים, יותר מאשר במוצרים הנדמים לנו כעתירי חלבון כגון בשר בקר שבו יש רק 22% חלבון. מחסור בחלבון יוביל לבעיות קשות כגון בעיות פוריות ואף נשירת שיער, הידלדלות שרירים ועוד. החלבון שבספירולינה הינו טבעי וללא כל הזיהומים המצויים בחלבון מן החי.

הויטמינים והמינרלים– לא יאומן מגוון הויטמינים המצוי בספירולינה וביניהם A, C, E, B1, B2, B3,  B6, B8, B9. הספירולינה מכילה אשלגן, כרום, נתרן ואבץ, היא מכילה את פיגמנט הכלורופיל, המנקה את הדם, ונוגדי חמצון רבים.

בטא קרוטן – הספירולינה מכילה את הבטא קרוטן בכמות אדירה אפילו יותר מהגזר הנודע, שקרוי על שמו. הבטא קרוטן אחראי על מערכת הראייה, הרירים שבמערכת העיכול והשתן, העור והרביה. הספירולינה מכילה את הבטא קרוטן בכמות כה נדיבה שיעילותו לשלל איברי הגוף מיידית וניכרת.

חומצות שומן- חומצות השומן חיוניות לתפקוד הגוף. הספירולינה מכילה אומגה 3, חומצה גמא לינולאית, חומצות שומן מקבוצת אומגה 6, חומצה ארכידונית  וכן אלפא לינולנית מקבוצת אומגה 3.